Sēklu dīgtspēja - zemāka
Kā atzīmē agronoms, sakarā ar biežajiem nelabvēlīgajiem laika apstākļiem labības pļaujas laikā, kodņu nepieciešamība ik gadu arvien pieaug.
"Pagājušajā gadā ražas novākšanas laikā bija ļoti mitrs un šogad sēklu kvalitāte bija sliktāka nekā parasti - dīgtspēja bija zemāka. Šogad pavasara sēklu dīgtspēja vidēji sasniedza tikai 82 procentus, parasti tai ir jābūt virs 90 procentiem", - saka agronoms J. Bakas.
Kodne, kas iedarbojās caur augu saknēm
Tirgū parādījušās arī cita kodnes, kas raksturojās ar sakņu spēcinošām īpašībām, un to sastāvā ir divas darbīgās vielas - sedaksāns un fludioksonils.
"Sedaksāns ir lokālas sistēmas iedarbības darbīgā viela, dīgstos iekļūst caur šunu membrānām, tādējādi iedarbojās caur augu saknēm," - pievērš uzmanību uzņēmuma produktu eksperts.
Cita darbīgā viela ir fludioksonils
Tas ir pieskares fungicīda ar ilgstošo iedarbību darbīgā viela, kas nedaudz iekļūst sēklu iekšpusē un dīgsta koleoptilē. Tas kavē patogēno sēņu sporu sporulāciju. Ļoti labi aizsargā sēklas materiālu no slimībām, kas izplatās ar sēklām un caur augsni. "Šī kodne ir pieskares un lokālas sistēmas iedarbības, karboksamīdu un fenilpirolu ķīmisko grupu kodne, paredzēta ziemas un vasaras kviešiem, tritikālei un ziemas rudziem, lai aizsargātu pret slimībām, kas izplatās ar sēklu un caur augsni," - stāsta uzņēmuma produktu eksperts.