Biologicals main banner

Kas ir bioloģiskie produkti

Biologicals icon

Biokontroles līdzekļi

Biopesticīdi atbaida augu kaitēkļus un aizkavē slimības. Tās ir dabā sastopamas vielas, ko izmanto sēnīšu un baktēriju slimību, kaitēkļu, nematožu un nezāļu apkarošanai.

Biocontrols icon

Biostimulanti

Biostimulanti stimulē un stiprina kultūraugus. Tos izmanto uz augiem, sēklām vai saknēm un ap tiem, lai stimulētu dabiskos augu procesus. Tie palielina barības vielu izmantošanas efektivitāti, izturību pret abiotisko stresu un uzlabo ražas kvalitāti.

     

Biocontrols icon

Biomēslojums

Biomēslojums ir uz mikrobiem balstīti produkti, ko izmanto, lai piesaistītu slāpekli un uzlabotu augu barības vielu pieejamību un uzņemšanu, kā arī veicinātu augu augšanu.

SYNGENTA® BIOLOGICALS SAVIENO ZINĀTNI AR DABU

Bioloģiskie produkti ir iegūti no dabas, to mērķis ir aizsargāt un stiprināt augus. Syngenta® Biologicals produkti ir inovatīvas iespējas augu un augsnes veselības jomā, kur daba tiek izmantota, lai efektīvi un ilgtspējīgi aizsargātu un stiprinātu augus. Dažādu iemeslu dēļ lauksaimniekiem ir vajadzīgi arvien ilgtspējīgāki kultūraugu audzēšanas veidi, savukārt kultūraugiem ir jāatbilst prasīgo patērētāju vajadzībām. Syngenta® Biologicals ievieš zinātniski pamatotas inovācijas, lai sniegtu augu audzētājiem lielāku izvēli un elastību. Papildinot citus augu aizsardzības risinājumus, Syngenta® Biologicals palīdz audzētājiem rūpēties par savām kultūrām un vidi, padarīt augkopību produktīvāku un apmierināt sabiedrības prasības attiecībā uz mūsu pārtikas ražošanu.

Bioloģiskiem produktiem ir vairākas klasifikācijas, no kurām divas galvenās ir: biokontroles līdzekļi un biostimulanti::

  • Biokontroles līdzekļi ir balstīti uz dabā sastopamām vielām, kuras izmanto, lai pārvaldītu abiotisko stresu, apkarojot slimības, kaitēkļus, nematodes un nezāles.
  • Biostimulanti ir vielas, kas stimulē augu dabiskos procesus, tādējādi paaugstinot barības vielu vai ūdens izmantošanas efektivitāti, toleranci pret abiotisko stresu vidē vai ražu un tās kvalitāti.
Biologicals collage

Kas ir biostimulatori?

Biostimulatori ir jebkura viela vai produkts, ko lieto augiem, sēklām vai sakņu vidē ar nolūku stimulēt dabiskos augu procesus, kas veicina barības vielu izmantošanas efektivitāti, abiotiskā stresa toleranci vai ražas kvalitāti.

What are biologicals infographic

ABIOTISKS STRESS UN KĀ TO MAZINĀT?

Syngenta biostimulantu izstrāde galvenokārt ir vērsta uz četriem abiotiskā stresa veidiem, kas samazina ražu un ražas kvalitāti. Mūsu biostimulatoru izmantošanai ir virkne pozitīvu efektu, piemēram, vienmērīgāka un ātrāka augu dīgšana un attīstība, zaļēšanas efekts, kas izriet arī no efektīvākas fotosintēzes, lielāks dzinumu skaits, lielāks lapu laukums, vienmērīgāka ražas nogatavošanās, lielāki augļi / graudi, optimāla nogatavošanās, ilgāks augšanas laiks utt.

Climate stress biologicals icon

Klimatiskais stress

Piemēram, sausums, karstums un aukstums. Klimatiskais stress ir ārējs spiediens uz kultūraugiem, ko izraisa ilgstoši vides apstākļi, kas pārsniedz augiem esošos ierobežojumus un ietekmē kultūraugu attīstību, pārziemošanu, augšanu vai ražu.

Labs biostimulators paaugstina augu spēju pielāgoties mainīgajiem apstākļiem, kas mērāms augstā ražas kvalitātē un ilgākā veģetācijas periodā

Plant healt biologicals icon

Augu veselība

Augu augšana vai veselība, no kuras atkarīgs ražas lielums un sekmīga dabisko procesu norise augos.

Labs biostimulants pēc tā lietošanas dod izmērāmu rezultātu – raža palielinās, jo labāk funkcionē augos notiekošie dabas procesi

Soil health and salinity biologicals icon

Augsnes veselība un sāļums

Stress, ko izraisa augsnes noplicināšana intensīvās lauksaimniecības dēļ. Mērķis ir izvairīties no tā un vajadzības gadījumā ko mainīt..

Labs biostimulants palielina augsnes auglību, uzlabojot augsnes vidi, nevis vienkārši palielinot augu izturību

Nutrients biologicals icon

Barības vielu uzsūkšanās

Kultūraugi spēj absorbēt barības vielas. Kultūraugu var apstrādāt tieši, lai uzlabotu sakņu barības vielu uzņemšanu, vai netieši, apstrādājot augsni un tādējādi palielinot procesa efektivitāti rizosfērā.

Labs biostimulants palīdz saglabāt ražas potenciālu ar mazāku mēslojumu

BIOPRODUKTI LATVIJĀ

Vixeran 775px teaser image

VIXERAN

VIXERAN ir bioloģiskas izcelsmes mēslojums, kura pamatā ir endofītiskais mikroorganisms Azotobacter salinestris celms CECT 9690, kas īpaši efektīvi piesaista slāpekli (N) caur lapām un saknēm. Produktam ir raksturīga spēja saistīt gaisa slāpekli pat skābekļa klātbūtnē. VIXERAN var nodrošināt augu augšanu, ražu un ražas kvalitāti pat stresa apstākļos.

Megafol 775 px teaser image

MEAGFOL

MEGAFOL ir unikāls, uz augu bāzes veidots, stresu mazinošs un augu augšanu aktivizējošs biostimulants, kas ļauj palielināt ražu un uzlabot tās kvalitāti. Palielina mēslošanas līdzekļu un citu augam nepieciešamo aktīvo vielu uzņemšanu. Var veiksmīgi lietot kopā ar fungicīdiem, herbicīdiem, insekticīdiem un citiem mēslošanas līdzekļiem – lietojot kopā ar MEGAFOL, palielinās šo līdzekļu efektivitāte un darbības ilgums.